آموزش لمینیت

شما میتوانید تا بینهایت خانه رویایی خود را خلق کنید.

 

دکوراسیون هیوا نماینده انحصاری محصولات دریم هوس در ایران با بیش از ده سال سابقه در زمینه طراحی داخلی و واردات محصولات مربوط به آن.

پارکت

پارکتها کفپوشهایی هستند که جنس آنها از چوب طبیعی درختان می باشدپارکت را در قطعات کوچک به کف اتاق می چسبانند . پس از خشک شدن چسب، سطح روی آن را ساب و سپس لاک می زنند تا صاف و صیقلی شود.

پارکت لمینیت

لمینیت (laminate) که اصطلاحا به آن لمینت یا پارکت لمینیت نیز می گویند، از جنس HDF، الیاف چوب فشرده (Hard Density Fiberboard) می باشد و مانند پارکت مستقیما از خود چوب درختان ساخته نمی شود و به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت ها ، کف اتاق صدمه نمی بیند.

پارکت لمینت ها به کف اتاق چسبانده نمی شوند ، بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته می شود و دور تا دور لمینت ها وجود دارد ، به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می شوند . افزایش سطح کار ، باعث بیشتر شدن وزن لمینت های در هم قفل شده می شود و همین وزن ، یکی از عوامل نگهدارنده لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چسب می باشد،

به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت ها ، کف اتاق صدمه نمی بیند . به عنوان مثال اگر کف اتاقی سنگفرش باشد و روی آن لمینت اجرا شود، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها را جمع کنیم ، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود ، می توانیم این کار را انجام دهیم. بدین ترتیب پارکت لمینت ها را می توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجددا در محلی دیگر نصب کرد.

پارکت لمینت ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود ، پس از اجرای کامل ، تا حد زیادی از انتقال صدا به طبقه زیرین جلوگیری می کنند
فوم زیر پارکت لمینت ها علاوه بر عایق صدا، عایق حرارت و برودت نیز می باشد.

پارکت لمینیت به آب بسیار مقاومتر از پارکت های چوبی قدیمی هستند.

 پارکت لمینیت ها به اجسام نوک تیز بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی هستند.

 سرعت نصب و اجرای پارکت لمینیت بسیار بالاست . به طور میانگین یک واحد با مساحت 100 متر مربع در یک روز الی یک روز و نیم اجرا می شود.
پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام می رسد ، پس از نظافت ، می توان وسایل را روی آن چید.
بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر مصالح ساختمانی مانند سنگ و سرامیک و ... می باشد.

 

نکاتی را که در هنگام خرید لمینیت باید بدانیم :

از لحاظ فني لايه هاي اصلي تشكيل دهنده لمينیت ها غالباً يكسان هستند و تفاوت بارز انواع لمينیت در لايه مياني و قفل كناري آنها است

 

نحوه تشخيص لايه مياني خوب.

1 - بو

 2-  بافت الياف

 

استاندارد AC (Abration Class)  چیست ؟

AC استاندارد درجه سایش ، معیاری است برای سنجش مقاومت و دوام پارکت لمینیت.

AC1 مناسب برای مکانهای کم تردد مانند اتاق های منزل

AC2 مناسب برای مکانهایی با تردد متوسط مانند اتاق نشیمن یا نهار خوری.

AC3 تقریبا همه کاره ترین کفپوش منزل شماست .مناسب جهت راهروها اتاق های پر رفت و آمد و دفاتر اداری کوچک.

AC4 بهترین گزینه جهت مغازه ها،فروشگاهها و ادارات شلوغ می باشد.

AC5 بالاترین درجه کیفیت در بین کفپوش لمینیت هاست .که مقاومت لازم را برای مکان های تجاری بسیار شلوغ مانند باشگاههای ورزشی و نمایشگاهها دارا میباشد.

کفپوش پی وی سی (polyvinylchloride)

کفپوش pvc یکی از انعطاف پذیرترین،مقرون به صرفه ترین و متنوعترین پوشش کفی است که شما میتوانید تهیه کنید کفپوش ها از جنس پی وی سی یا به عبارت ساده تر پلاستیک هستند.پی وی سی بودن جنس کفپوش موجب ضد آب بودن این کالا شده است،بنابراین میتوان آنها را در آشپزخانه نیز نصب نمود.

کفپوشها  با چسبهای مخصوصی که بهترین آنها چسبهای حلال آب هستند به زمین چسبانده میشوند

کفپوشها را میتوان روی سطوح صاف از جمله بتن، موزاییک ،سرامیکهای قدیمی و چوب نصب نمود.توجه داشته باشید که این سطوح به دلیل چسب خوردن دیگر قابل استفاده نیستند.

مقدار گارانتی کفپوش میتواند یکی از علایم کیفیت کفپوش باشد.اما بطور ظاهری کفپوشهای خیلی خشک و شکننده کیفیت خوبی ندارند .هرچند انعطاف پذیری خیلی زیاد کفپوش نیز نشان از کیفیت بالای آن نیست.بطور کلی از نظر ظاهری نمیتوان پی به کیفیت کفپوش برد.